Pani Małgorzata skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h i ustali szczegóły oraz termin konsultacji.
Rozpoczynamy rozwiązanie Naszego problemu od konsultacji kwalifikującej. Termin
konsultacji ustalamy telefonicznie, mailowo, lub przez portal Znany Lekarz. W trakcie
konsultacji dokonujemy pełnej oceny patologii stopy, ustalamy zakres planowanego zabiegu oraz dalszego postępowania. Wystawiamy także niezbędne skierowania na badania
dodatkowe.
Pobyt w klinice będzie trwał kilka godzin, dlatego należy głosić się do szpitala z kompletem zleconych przez nas badań. Potrzebne nam będą badania z krwi ( morfologia, elektrolity, mocznik, kreatynina, APTT , INR) oraz RTG stóp na stojąco. Proszę również o zabranie ze sobą wcześniejszych badań oraz informacji o stanie zdrowia w raz z listą przyjmowanych obecnie leków.
Szykując się do szpitala prosimy pamiętać, że całkowity pobyt będzie trwał około 4-6 godzin. Prosimy o przybycie na czczo. Jeśli zabieg umówiony jest na późniejszą godzinę prosimy o powstrzymanie się od jedzenia na 4 godziny przed zgłoszenie się do Kliniki. Jeśli Państwo przyjmują na stałe leki prosimy o przyjęcie ich bez zmian.
Pobyt rozpoczynamy o przeczytania oraz podpisania niezbędnych dokumentów, wykonania dokumentacji fotograficznej stóp, zmierzenia podstawowych parametrów życiowych oraz przebrania się w bieliznę jednorazową do zabiegu.
Przed zabiegiem zostanie wykonane znieczulenie operowanej kończyny i po stwierdzeniu jego prawidłowego działania pacjent zostaje przewieziony na salę operacyjną. Po ułożeniu oraz zamonitorowaniu pacjenta rozpoczynamy zabieg.
Na początku wykonuje się kilka drobnych nacięć na skórze przez które wprowadza się
narzędzia do stopy. Pod kontrolą RTG wykonuje się zaplanowane wcześniej przecięcia poszczególnych kości oraz przesuwa się je na prawidłową pozycję. Przez wykonane wcześniej otwory wkręca się implanty tytanowe stabilizujące kości na swoich pozycjach. Po założeniu szwów na skórę stopę bandażuje się według techniki MICA. Dokonuje się także ostatecznej kontroli aparatem RTG.
Po powrocie do domu stosujemy elewację kończyny , nie ruszamy opatrunku.
Opatrunek zostanie zmieniony przez lekarza następnego dnia . Należy pamiętać o przyjmowaniu przepisanych leków. Zdjęcie szwów następuje dwa tygodnie po zabiegu. Do tego czasu staramy się prowadzić oszczędzający tryb życia bez zbędnego obciążania stopy.
Już pierwszego dnia można jednak chodzić w specjalnym obuwiu które pacjent od Nas otrzymuje na okres 4-6 tygodni. Nie ma konieczności stosowanie kul łokciowych. Dalsze spacery są możliwe już po 3 tygodniach. Prowadzenie samochodu dozwolone jest okresie około3-4 tygodni. Po operacji spotykamy się jeszcze na konsultacjach po 6 oraz 12 tygodniach od zabiegu.
Przez okres 6-cio tygodniowej rekonwalescencji pozostajemy z pacjentem w stałym kontakcie.
Pani Małgorzata skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h i ustali szczegóły oraz termin konsultacji.
pn-pt 10:00-20:00